Wiadomości

14 godz. temu

O dużym szczęściu może mówić kierujący ciągnikiem rolniczym, który dziś zignorował znak STOP na przejeździe kolejowym.


14 godz. temu

Przeciętna emerytura brutto wypłacana w kraju obecnie wynosi blisko 4 tys. zł miesięcznie. Najwyższa emerytura przekracza roczną sumę średniego świadczenia i wynosi ponad 48,6 tys. zł. Tak pokaźną kwotę otrzymuje co miesiąc mieszkaniec województwa śląskiego z oddziału ZUS w Zabrzu.


15 godz. temu

Dwa ostatnie dni na granicy polsko – białoruskiej to 604 próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Kilkukrotnie cudzoziemcy kamieniami i gałęziami zaatakowali polskie służby. Podczas jednego z zajść ranny został funkcjonariusz Straży Granicznej.


20 godz. temu

Towarzyski mecz pomiędzy reprezentacją Zespołu Szkół Specjalnych a Urzędem Miejskim rozpoczął Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Piłkarskie spotkanie, po rzutach karnych wygrali uczniowie.


20 godz. temu

W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Akademickiej 22 cały czas można wymienić elektrośmieci na sadzonki krzewów i drzew owocowych. Akcja "Sadzonka za elektrośmieci" trwa codziennie od godz. 8:00 do 15:00 aż do wyczerpania zapasu sadzonek.


21 godz. temu

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim, wielokrotnie nagradzanym autorem powieści i zbiorów opowiadań. Wydarzenie odbędzie się w środę 12 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 w Hali Kultury na Starym Rynku. Jakub Małecki (ur.


2 dni temu

Punktualnie o godzinie 10:00 na Boisku Orlik przy ul. Katyńskiej rozpoczął się mecz integracyjny, w którym zmierzyły się: drużyna Zespołu Szkół Specjalnych i Urzędu Miejskiego. Wydarzenie zorganizowano w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami.


2 dni temu

Po zimowej przerwie, w Łomży ruszyły policyjne patrole rowerowe. Policjanci na rowerach pojawiają się między innymi w parkach, na osiedlowych uliczkach oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.


2 dni temu

Po wystawieniu produktu na sprzedaż w Internecie dostajesz link, aby otrzymać płatność? Uważaj, to może być oszustwo! Po wejściu w niego i podaniu danych dajesz przestępcom dostęp do swojego konta.


2 dni temu

Dziś przed godziną 8:00 dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał informację, że w Piątnicy Włościańskiej miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem 3 pojazdów osobowych.