Wiadomości

16 godz. temu

Gmina Śniadowo uczestniczy w Programie priorytetowym System zielonych inwestycji KANGUR – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły. Dzięki udziałowi w projekcie Gmina otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 2.162.


16 godz. temu

Kolneńscy policjanci zatrzymali kierowcę ciągnika rolniczego, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 51-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i jechał bez uprawnień.


17 godz. temu

Łomżyńskie Forum Samorządowe zaprasza na cykl 24 festynów naukowych odbywającej się na terenie subregionu łomżyńskiego pod wspólna nazwą „SamoRządowe Przygody z Nauką”.


19 godz. temu

W środę 16 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 241 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.


19 godz. temu

We wczorajszych obchodach Dni Miasta uczestniczyła delegacja Czechowic-Dziedzic. Współpraca między oboma miastami trwa od 1993 roku, a najbardziej widoczna dla mieszkańców była latem 2010 roku, kiedy miejscowość ze Śląska Cieszyńskiego nawiedziła powódź.


20 godz. temu

Koncertem zespołu Kraków Street Band zakończyło się tegoroczne święto naszego miasta. Obchody rocznicy nadania Łomży praw miejskich ze względu na sytuację na świecie były nieco skromniejsze niż zazwyczaj. Mimo wszystko udało się zorganizować m.in.


21 godz. temu

Łomżyńscy policjanci zachęcają do znakowania rowerów. Jednocześnie apelują o zabezpieczanie jednośladów, zwłaszcza pozostawianych w klatkach schodowych, czy też „na chwilę” podczas robienia zakupów. W takich miejscach, zabezpieczenia techniczne mogą skutecznie zniechęcić do kradzieży.


22 godz. temu

„MALUCH+” to Resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w którym Miasto Łomża w br. uczestniczy po raz szósty. Z dotacji korzystają trzy miejskie żłobki.


22 godz. temu

Młody, ambitny, niezwykle utalentowany i do tego z Łomży. Mowa o Piotrze Domalewskim, „naszym” reżyserze, który jest wielkim odkryciem w środowisku polskich filmowców. Podczas wczorajszej uroczystej sesji RM Domalewski odebrał z rąk prezydenta nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.


23 godz. temu

Pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas drużynowych zawodów pływackich w Białymstoku, które odbyły się 14 czerwca 2021. Szkołę reprezentowało 8 dziewcząt i 8 chłopców z rocznika 2008-2011.