,,PODRÓŻE PO KULTURZE – szlakiem stolic” - pn. QULTURIADA.
Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy zaprasza na finał projektu ,,PODRÓŻE PO KULTURZE – szlakiem stolic” - pn. QULTURIADA.
R E K L A M A
Projekt realizowany był w okresie od maja do grudnia. Zakładał zadania wielopłaszczyznowe, w ramach których odbyły się dwa tematyczne wyjazdy do miejsc oferujących wydarzenia kulturalne prezentowane na najwyższym poziomie artystycznym, muzeów oraz miejsc o wysokim znaczeniu historycznym i narodowym, powiązanych z historycznymi stolicami.
Jeden z wyjazdów pn. ,,Śladem dawnych stolic” (12-14 lipiec br.) adresowany był głównie do dzieci i młodzieży z tereny Gminy Piątnica, zakładał trzydniową eskapadę, podczas której odwiedziliśmy Toruń, Biskupin i Gniezno. Grupa zwiedziła m.in. Zamek Golubski, Centrum Popularyzacji Kosmosu ,,Planetarium – Toruń”, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz obejrzała spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca” w Teatrze Muzycznym w Toruniu.
Podczas kolejnego wyjazdu (21-24 sierpień br.) kierowanego do starszej młodzieży, seniorów oraz osób dorosłych z terenu Gminy Piątnica, pn. ,,Polski Rzym – kultura, historia, legenda” uczestnicy wyjazdu odwiedzili Chęciny, Kraków oraz Oświęcim. Mieli okazję zobaczyć m.in.: Zamek Królewski w Chęcinach, Jaskinie Raj, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Armii Krajowej, Galerię Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Teatr Bagatela oraz Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau.
Oprócz tematycznych wyjazdów, projekt zakładał również przeprowadzenie Twórczych Warsztatów Form Ceramicznych pt. ,,Symbole Polskości”, inspirowanych historią poznanych miejsc i ich symboliką.
QULTURIADA, czyli spotkanie podsumowującego działania projektowe, odbędzie się 7 grudnia o godz. 17:30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy.
W programie oprócz wystawy:
-
quizy i konkursy z nagrodami,
-
po warsztatowa wystawa prac ceramicznych,
-
występ grupy FUNKASANKI,
-
multimedialne wspomnienia z realizacji projektu.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programy Kultura Dostępna 2018.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pożar w hotelu pielęgniarek [FOTO]
Tuż przed godziną 17…
56-latek stracił blisko 150 tysięcy złotych
Zambrowscy policjanci ostrzegają przed kolejnym przypadkiem oszustwa…
Finał Olimpiady MPEC Łomża. Młodzi znawcy ciepłownictwa i OZE wyłonieni
14 kwietnia w Łomży odbył się wielki finał II edycji Olimpiady wiedzy o…
5 Biebrzański Rajd – wyjątkowe święto motoryzacji w Radziłowie
Już 26 kwietnia 2026 roku w miejscowości Radziłów odbędzie się wyjątkowe…
Znalezione nie kradzione? Czy aby na pewno?
Nastolatka w drodze do szkoły zgubiła telefon o wartości 3000 złotych.



















![Pożar w hotelu pielęgniarek [FOTO]](/site/assets/files/30171/img_20260410_171647_xlomza_pl.100x80.jpg)



