ZA SZYBKO I W STANIE NIETRZEŹWOŚCI
W miniony weekend, łomżyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Jeden z nieodpowiedzialnych kierowców miał ponad pół promila alkoholu, a wpadł w ręce mundurowych, bo przekroczył dozwoloną prędkość o 54 kilometry na godzinę. Okazało się również, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
R E K L A M A
W miniony weekend, łomżyńscy policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich wpadł w ręce kryminalnych w sobotnią noc, w centrum Łomży. Niepewny styl jazdy volvo wzbudził podejrzenia mundurowych. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 21 latek miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce mundurowych z ,,drogówki” w sobotę, tuż przed 9. Mężczyzna jechał przez miejscowości Laski z prędkością 104 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 54 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 25 latek kierował audi w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 25 latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Trzeci z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez mundurowych z łomżyńskiej ,,drogówki”, w niedzielę przed 16 w Piątnicy. Badanie alkomatem 56 latka wykazało, że miał on ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Natomiast, w niedzielę w Nowych Kupiskach, tuż po 20 policjanci zatrzymali do kontroli bmw. Jego kierowca jechał o 59 kilometrów za szybko w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Płonące ciężarówki na S61 pod Łomżą – trasa całkowicie sparaliżowana [FOTO]
Na drodze ekspresowej S61 doszło do groźnego zdarzenia drogowego…
Przy kawie o konkretach - wsparcie dla lokalnego biznesu
W środę 22 kwietnia 2026 r. o godz.
Siedmiu mężczyzn oskarżonych o serię włamań i działalność w grupie przestępczej
W dniu 17 kwietnia br.
Nowoczesne usługi cyfrowe dla mieszkańców
Miasto Łomża konsekwentnie rozwija cyfrowe rozwiązania…
Nieletni nie miał uprawnień, a jeździł hulajnogą elektryczną. Policjanci mandatem ukarali matkę
Do zdarzenia drogowego z udziałem nieletniego kierującego hulajnogą elektryczną…


![Płonące ciężarówki na S61 pod Łomżą – trasa całkowicie sparaliżowana [FOTO]](/site/assets/files/30200/676876993_122122657539191249_843615540853079258_n.100x80.jpg)



