XXVIII Czwartki Lekkoatletyczne na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd
W czwartek 16 września o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd zainaugurowana zostanie XXVIII edycja Czwartków Lekkoatletycznych! Organizatorem wydarzenia jest Miasto Łomża i Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży.
R E K L A M A
Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem „Czwartków Lekkoatletycznych” jest warszawskie stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży“. Do tej pory „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, a w zawodach uczestniczyło więcej niż milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Organizatorzy z poszczególnych miast są zobowiązani do przeprowadzenia imprez jesiennych, wiosennych oraz finału miejskiego.
Zawodnicy rywalizują w biegach na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, w skoku w dal, skoku wzwyż, rzucie piłeczką palantową i pchnięciu kulą. Do Finału Ogólnopolskiego, który przeprowadzony zostanie w czerwcu 2022 roku kwalifikuje się trzech pierwszych zawodników z miasta w każdej konkurencji.
Terminarz miejskich Czwartków LA, runda jesienna:
- 16 września, godz. 15.00,
- 23 września, godz. 15.00,
- 30 września, godz. 15.00,
- 7 października, godz. 15.00.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Finał Olimpiady MPEC Łomża. Młodzi znawcy ciepłownictwa i OZE wyłonieni
14 kwietnia w Łomży odbył się wielki finał II edycji Olimpiady wiedzy o…
5 Biebrzański Rajd – wyjątkowe święto motoryzacji w Radziłowie
Już 26 kwietnia 2026 roku w miejscowości Radziłów odbędzie się wyjątkowe…
Przy kawie o konkretach - wsparcie dla lokalnego biznesu
W środę 22 kwietnia 2026 r. o godz.
Katarzyna Nosowska - spotkanie autorskie
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na niezwykły wieczór…
Przekroczyła prędkość poza obszarem zabudowanym, straciła prawo jazdy
Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy…






