"Być kobietą… w biznesie" - debata przedsiębiorczych pań podczas śniadania biznesowego

Moderowana debata z udziałem przedsiębiorczych kobiet z sektora, biznesu, nauki i kultury była głównym elementem tegorocznego spotkania „Biznes na obcasach”, organizowanego w ramach cyklu śniadań biznesowych. Na spotkaniu było prawie sto osób, które przybyły nie tylko z Łomży, ale też z terenu całego województwa podlaskiego, jak również z województwa mazowieckiego.

Uczestników wydarzenia powitał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. W swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie kobiet w naszym mieście. - Panie podejmują coraz więcej działalności, nie tylko biznesowych, ale także społecznych, czy kulturalnych. Dzięki tym cyklicznym spotkaniom możemy wsłuchać się w ich głos, opinie i potrzeby - mówił gospodarz miasta. Życzył wszystkim zgromadzonym zdrowia, dobrych ludzi wokół i jak najwięcej czasu dla swoich najbliższych.

Do życzeń dołączył się zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, który przy okazji zachęcał kobiety do podejmowania różnych aktywności, zapewniając jednocześnie o wsparciu miasta.

Marszałka Województwa Podlaskiego reprezentowała Katarzyna Pietraszewskaz zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, która przeczytała list od marszałka Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia, w którym m.in. gratulowali oni paniom umiejętności łączenia wielu ról i życzyli wszelkiej pomyślności.

W debacie pod hasłem „Być kobietą…” udział wzięły: Ewa Grzegorczuk – właścicielka sieci gabinetów kosmetycznych COSMEO, Elwira Horosz - projektantka mody, prezes PSWF Klub Kobiet Biznesu, Sylwia Majewicz – prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych S.A., Ewa Sznejder – dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie, Monika Żochowska – współwłaścicielka Phenicoptere Sp. z o.o. Debatę poprowadziła Magdalena Bochenek, dziennikarka i rzeczniczka Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Pierwsza część debaty dotyczyła współpracy pomiędzy kobietami. Ewa Grzegorczuk, właścicielka sieci salonów kosmetycznych, która budowała swoją markę przez 18 lat, w codziennej pracy spotyka się z partnerską postawą ze strony innych kobiet działających w biznesie. W podobnym tonie wypowiadała się również Sylwia Majewicz, która przyznała, że kobiety w biznesie są dla siebie nawzajem inspiracją. Dla Elwiry Horosz we wszystkim najważniejszy jest człowiek, stąd potrzeba rozmowy we własnym gronie, wymiany doświadczeń, podzielenia się problemami dnia codziennego. - Takie spotkania z innymi kobietami dają ogromną siłę - powiedziała projektantka. Monika Żochowska podkreśliła, że najważniejsza jest umiejętność łączenia wszystkich ról które kobiety spełniają w swoim życiu. Dyrektor Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławski w Drozdowie Ewa Sznejder przypomniała, iż była w gronie organizatorek pierwszego w Łomży Forum Kobiet i przyznała, że zawsze mogła liczyć na pomoc swoich bardziej doświadczonych koleżanek.

Wydarzeniu towarzyszył występ muzyczny w wykonaniu Marcina Wincenciaka oraz pokaz mody przygotowany przez projektantkę Elwirę Horosz i Bogumiłę Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży z udziałem uczennic szkoły.

Śniadania biznesowe to inicjatywa podjęta przez Miasto Łomża w 2017 r., tworząca platformę dialogu pomiędzy administracją a biznesem, gdzie przy porannej kawie, omawiane są sprawy dotyczące lokalnych przedsiębiorców oraz ich oczekiwań wobec samorządu.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Łomża. Za organizację i obsługę odpowiada Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży.

UM Łomża