Nie dla wszystkich był to trzeźwy poniedziałek
Łomżyńscy policjanci "drogówki" prowadzili wczoraj wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Wszystko odbywało się w ramach działań pod nazwą „Trzeźwy Poniedziałek”. Policyjna akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Wszystko to z myślą o bezpieczeństwie podróżujących.
Łomżyńscy policjanci, wczoraj od wczesnych godzin porannych, prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Wszystko odbywało się w ramach działań pod nazwą "Trzeźwy Poniedziałek". Policyjna akcja, w której udział brali mundurowi z drogówki, miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. W akcji wzięło udział 12 policjantów. Przebadali oni 188 osób. 2 kierowców zlekceważyło prawo i zdecydowało się prowadzić pojazd będąc po alkoholu. Kierujący Mercedesem 57-latek jadący ulicą Zjazd od razu stracił swoje prawo jazdy. Mężczyzna mając w swoim organizmie blisko 0,4 promila alkoholu odpowie za wykroczenie jazdy w stanie po użyciu alkoholu. Zagrożone jest to karą aresztu lub grzywny minimum 2500 zł, 15 punktami karnymi oraz zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Natomiast jadący rowerem przez Boguszyce 35 - latek miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci skierowali sprawę 35 - latka do sądu, a ten może nałożyć na rowerzystę grzywnę od 2500 zł do nawet 30 000 zł, zamienić grzywnę na areszt do 30 dni lub orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pierwszy pociąg pasażerski wjechał do Łomży. Na razie był to przejazd techniczny
Wczoraj do Łomży wjechał pierwszy pociąg pasażerski od 33 lat.
Tusk w pierwszym pociągu do Łomży. Historyczny powrót kolei po 33 latach [FOTO]
To historyczny dzień dla Łomży.
Tłumy młodzieży na Young Łomża Festiwal
Za nami pierwszy dzień tegorocznych Dni Łomży 2026.
Tłumy na deszczowej muszli [FOTO]
W sobotę, 13 czerwca 2026 roku, muszla koncertowa przy ul.
Kolej wraca do Łomży. To ważny krok, ale nie koniec oczekiwań
Po ponad 30 latach do Łomży wracają pasażerskie połączenia kolejowe.



![Tusk w pierwszym pociągu do Łomży. Historyczny powrót kolei po 33 latach [FOTO]](/site/assets/files/30360/img_20260613_103647_xlomza_pl.100x80.jpg)

![Tłumy na deszczowej muszli [FOTO]](/site/assets/files/30362/img_20260613_222806_xlomza_pl.100x80.jpg)
