Zagraniczni radcy handlowi w Łomży (VIDEO )

Zagraniczni radcy handlowi oraz lokalni przedsiębiorcy spotkali się w piątek 5 października w Parku Przemysłowym Łomża. Wydarzenie zorganizowane przez łomżyński ratusz przy współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Białymstoku i Starostwem Powiatowym, było okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.

R E K L A M A


- Takie spotkania podnoszą prestiż naszego miasta, które jest otwarte na przedsiębiorczość. Mamy tutaj ogromne możliwość i perspektywy. Budowana jest Via Baltica. A mam nadzieję, że już w przyszłym roku zostanie przyjęty przez Radę Miejską plan zagospodarowania przestrzennego przy ulicy Meblowej, co otworzy jeszcze większe horyzonty. Inwestorzy będą wówczas mieli 160 hektarów do podejmowania swoich działalności. Stoimy przed wielką szansą, dlatego ważne jest budowanie pozytywnego wizerunku miasta – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dziękując za życzliwość w organizacji wydarzenia prezesowi Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz Honorowemu Konsulowi Republiki Bułgarii w tym mieście Witoldowi Karczewskiemu. - To wielki ambasador Łomży i ziemi łomżyńskiej – podkreślał.

Walory gospodarcze naszego miasta poznało liczne grono radców handlowych, którzy przybyli do Łomży niemalże ze wszystkich stron świata. - Z tego co udało mi się zaobserwować, to jest tu wiele firm reprezentujących bardzo wysoki poziom, które mogą śmiało mogą konkurować z krajami Europy zachodniej – przekonywał Igor Baraneckij, radca handlowy i naczelnik Wydziału Ekonomicznego Ambasady Ukrainy. - Jesteśmy otwarci na wszelką formę współpracy, zależy ona tylko od obustronnej chęci i możliwości. Najpierw jednak potrzebny jest kontakt i takie spotkania temu służą – mówił z kolei XU Xiaogeng, doradca ekonomiczno-handlowy z Chin.

Prezentowały się też lokalne firmy, m.in. Greenvit z Zambrowa - specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości ekstraktów roślinnych. Jeszcze w tym miesiącu na nabytej działce w Podstrefie Łomża SSSE przy ul. Akademickiej ma ona rozpocząć budowę zakładu produkcyjnego, w którym powstanie docelowo 30 nowych miejsc pracy. - Takie spotkania dają bardzo wiele, można wymienić się kontaktami i doświadczeniami. Jest to przede wszystkim ważne dla firm, które prowadzą handel zagraniczny – mówił Rafał Pietruszyński, prezes Greenvit Sp. z o. o. - Dla nas jest to przede wszystkim znakomita promocja firmy – podkreślali Janusz Korsan i Paweł Szymański z łomżyńskiego Nemitech, który produkuje wystandaryzowane maszyny przemysłowe i zajmuje się automatyzacją procesu.

- Łomża jest znakomitym miejscem do prowadzenia biznesu, miasto posiada zaplecze infrastrukturalne, społeczne, edukacyjne do tego, aby biznes mógł się tu rozwijać – nie ma wątpliwości dyrektor rozwoju rynków zagranicznych w PEPEES - Filip Hewelke, podkreślając wsparcie na jakie może liczyć lokalna przedsiębiorczość ze strony władz miasta.

Komentarze

 • ani

  • 6 lat(a) temu
  DZIĘKUJĘ ZA RZETELNY PRZEKAZ INFORMACJI - NIE TO CO 4LOMZA DNO I WODOROSTY W SZAMBIE ZATOPIONE
 • Obiektywny łomżyniak

  • 6 lat(a) temu
  Chrzanowski pozamiata 21 października. Caly ten podwórkowy i krajowy PiS, a także łomżyński najwyższy kler się zesraja. Prezydenta Łomży wybierają łomżyniacy, a nie partyjni działacze i widzowie Wiadomości:) Pozdrawiam
 • Antos

  • 6 lat(a) temu
  Dokładnie, oni w fantastycznym świecie żyją. Muzykowa myślała, że dostanie nominacje, ma Zielińskiego, to wszystko może. Prezydenta wybieramy my, zwykli ludzie. A swietojebliwej na pokaz pani, która wyszła z walizki nie chcemy!
 • Bez komentarza

  • 6 lat(a) temu
  Ja spotkałem ostatnio taka starsza panią. Powiedziała mi, że ona i jej cała rodzina będa głosować na prezydenta Chrzanowskiego. Cyt. jej slowa: 'To pani Muzyk narobiła wszystkiego, tej chryji'
 • Bez komentarza

  • 6 lat(a) temu
  Dodała, że widzi jaka jest niesprawiedliwość. Ja to potwierdziłem i jeszcze parę słów dodałem, bo też głosuje na Pana Chrzanowskiego:)))
 • animek

  • 6 lat(a) temu
  Mariusz, przestań już pisać te komentarze :D
 • Obiektywny łomżyniak

  • 6 lat(a) temu
  Chrzanowski pozamiata 21 października. Caly ten podwórkowy i krajowy PiS, a także łomżyński najwyższy kler się zesraja. Prezydenta Łomży wybierają łomżyniacy, a nie partyjni działacze i widzowie Wiadomości:) Pozdrawiam
 • Jabcok

  • 6 lat(a) temu
  Nic dodać, nic ująć. Wyborcy to MY, łomżyniacy. Nie toruńskim pierniki!
 • Fałszywa muzyka

  • 6 lat(a) temu
  Od początku z Bronkiem mieli plan, żeby zaatakować najwyższy fotel w mieście. Lobbowali, donosili. Info z pierwszej ręki!
 • Byku

  • 6 lat(a) temu
  Swietojebliwa na pokaz pani z walizki :)
 • mieszkaniec miasta

  • 6 lat(a) temu
  Apeluję do pieniaczy piszących na tym forum i tych, którzy ich opłacają. Jeśli nie stać was na kulturę wypowiedzi i rzeczową racjonalną retorykę (choć pewnie sądząc po waszych wypowiedziach nie zrozumiecie tego słowa) to lepiej nie ośmieszajcie się wypisując bzdury i sprowadzające się do ataku Kościoła lub kleru, bo wasze wypowiedzi graniczą z anarchistycznym absurdem i świadczą o waszym ograniczeniu. Czy tych, którzy wam płacą za pisanie tych bzdur nie stać na zatrudnienie inteligentnych ludzi? Jeśli taki też personel dobiera w swojej jednostce to z Łomży zostanie wkrótce Etiopia.
 • Mariusza kumple

  • 6 lat(a) temu
  Mariusz jest super dał nam robotę heheheheh
 • Obiektywny łomżyniak

  • 6 lat(a) temu
  Chrzanowski pozamiata 21 października. Caly ten podwórkowy i krajowy PiS, a także łomżyński najwyższy kler się zesraja. Prezydenta Łomży wybierają łomżyniacy, a nie partyjni działacze i widzowie Wiadomości:) Pozdrawiam
 • Monia

  • 6 lat(a) temu
  Pani Agnieszka Muzyk pieje farmazony i podszywa się pod cudzy sukces. Wygląda to tak, jakby pracownik, któremu pracodawca kazał poukładać skrzynki po kartoflach, po zakończeniu pracy biegał po mieście i oznajmiał wszem i wobec, że to no poukładał skrzynki a nie jego pracodawca. Za to szef...
  http://lomza-tuiteraz.blogspot.com/