Ponad 5,5 mln dofinansowania na kompleksową modernizację energetyczną budynków publicznych w Gminie Piątnica
Gmina Piątnica pozyskała dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027 na realizację projektu pn.
„Kompleksowa modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Gminie Piątnica”
R E K L A M A
Wartość projektu i dofinansowanie:
- Wartość projektu: 6 757 909,89 zł
- Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 5 539 614,75 zł
Zakres projektu
Projekt obejmuje kompleksową termomodernizację czterech budynków użyteczności publicznej:
- Szkoły Podstawowej w Jeziorku
- Szkoły Podstawowej w Olszynach
- świetlicy wiejskiej w Murawach
- budynku wielofunkcyjnego w Olszynach
W ramach inwestycji zaplanowano m.in.:
- docieplenie ścian, dachów i stropów,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- modernizację instalacji grzewczych,
- montaż pomp ciepła,
- instalację odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika),
- modernizację instalacji elektrycznych i sanitarnych.
Cele i efekty realizacji projektu
Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie efektywności energetycznej budynków publicznych .
Realizacja inwestycji pozwoli na:
- zwiększenie efektywności energetycznej budynków o co najmniej 30%,
- znaczące ograniczenie emisji CO₂ (nawet o ponad 90% w wybranych obiektach),
- zmniejszenie zużycia energii i kosztów eksploatacji,
- poprawę komfortu użytkowników budynków,
- zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii.
Działania dodatkowe – edukacja i ekologia
Projekt przewiduje również działania edukacyjne i promocyjne w zakresie:
- efektywności energetycznej,
- odnawialnych źródeł energii,
- zasad zrównoważonego rozwoju.
W ramach projektu zostanie zorganizowany konkurs na inicjatywy lokalne, w którym mieszkańcy będą mogli uzyskać granty na działania proekologiczne.
Okres realizacji
Projekt będzie realizowany w latach 2026-2028
Nowoczesna i ekologiczna gmina
Realizacja projektu stanowi kolejny krok w kierunku budowy nowoczesnej, energooszczędnej i przyjaznej środowisku infrastruktury publicznej w Gminie Piątnica.
Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich możliwe jest wdrażani
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pierwszy pociąg pasażerski wjechał do Łomży. Na razie był to przejazd techniczny
Wczoraj do Łomży wjechał pierwszy pociąg pasażerski od 33 lat.
Tusk w pierwszym pociągu do Łomży. Historyczny powrót kolei po 33 latach [FOTO]
To historyczny dzień dla Łomży.
Tłumy młodzieży na Young Łomża Festiwal
Za nami pierwszy dzień tegorocznych Dni Łomży 2026.
Tłumy na deszczowej muszli [FOTO]
W sobotę, 13 czerwca 2026 roku, muszla koncertowa przy ul.
Kolej wraca do Łomży. To ważny krok, ale nie koniec oczekiwań
Po ponad 30 latach do Łomży wracają pasażerskie połączenia kolejowe.



![Tusk w pierwszym pociągu do Łomży. Historyczny powrót kolei po 33 latach [FOTO]](/site/assets/files/30360/img_20260613_103647_xlomza_pl.100x80.jpg)

![Tłumy na deszczowej muszli [FOTO]](/site/assets/files/30362/img_20260613_222806_xlomza_pl.100x80.jpg)
